Kiralık Yazıcı & Fotokopi Makinesi Kiralama

Kiralık fotokopi makinesi ve yazıcılar, firmalar için orta ve uzun vadede büyük bir ekonomik ferahlama sağlıyor. Optimizasyonun temel ilkesi olan “minimum maliyetle maksimum verim alma” olanağı veren yazıcı & fotokopi makinesi kiralama, 12 yıllık tecrübemizle müşterilerimize sunduğumuz çözümlerden birisi.

Dünya’da kurumsal giderler içinde ofis maliyetlerinin oranı % 3’ü açmış durumda ve Gartner Group tarafından yapılan araştırmalara göre son on yılda baskı giderlerine ayrılan pay her yıl için % 25 – 30 bandında artış gösteriyor. Boston Consulting tarafından yapılan başka bir araştırma da gösteriyor ki 2008 – 2018 arasında kesik boyutlu kağıt (A4 / A3 / letter vb) kağıt kullanımı % 100’den fazla yükselmiş.

Ofis giderlerinin önemli bir kısmını da yazıcı ve fotokopi makinesi gibi cihazlar için ayrılan satın alma, sarf malzeme, teknik servis vb kalemler oluşturuyor. Biz, TNT kalitesiyle sizi tanıştırarak bu yükün altından birlikte kalkmayı vaat ediyoruz ve size uzun vadeli çözüm ortaklığı öneriyoruz.

İşinizin dinamiklerine özel planlar ortaya koyduğumuz ve kurumsal teklifler hazırladığımız kiralama hizmeti, oldukça titiz ve dikkatli bir süreç sonunda tamamlanmakta. Kısaca bizlerle temas kurduğunuz andan itibaren hangi adımları attığımızı izah etmeye çalışalım.

 

Yazıcı & Fotokopi Makinesi Kiralama Süreci Nasıl İşler?

Müşteri temsilcilerimiz, sizlerden gelen talepleri belli bir organizasyon içerisinde iş planına dönüştürür. Öncelikle kiralık yazıcı & fotokopi makinesi ihtiyacınızın boyutu analiz edilir ve ardından en uygun sözleşmeyi hazırlamak için çalışma başlatılır.

Planlama: Bu safhada iş yükünüz ve geçmişteki kullanımlarınız baz alınarak size nasıl yardımcı olabileceğimiz netleştirilir. Eğer ileriye dönük bir hamleniz varsa, bu da hesaba katılarak çözümleme yapılır. Ardından performans beklentinize ve gereksinimlerinize göre cihaz seçimine geçilir.

Marka / Model Belirleme: Portföyümüzde onu aşkın markanın yüzlerce farklı modelini barındırıyoruz. Kiralama alanında çok tercih edilen seçeneklerimiz ise Lexmark, HP, Konica – Minolta, Canon ve Kyocera olarak sıralanabilir. Her biri teknolojik gelişmeleri son derece yakından izleyen markaların çağa uygun çözümler üreten modelleri vardır. Dakika / baskı performansı, çift yönlü kopyalama desteği ve kağıt besleme özelliği gibi faktörler çerçevesinde isteklerinizde örtüşen bir model tavsiye edilir.

Teklif Hazırlama / Sunum: Hangi cihazların size uygun olduğu belirlendikten sonra sıra en uygun planı oluşturmaya gelir. Her bir cihaz için firmanıza özel bir teklif üretilir ve şeffaf bir şekilde sizlere sunulur. Genellikle mail yoluyla yaptığımız bu işlem sizden gelen talebe göre yüz yüze iletişim anında da gerçekleşebilir.

Süre Tayini: Kiralama yapılacak cihazın ne kadar sizde kalacağına göre sözleşme süresi tayin edilir. Uzun dönem cihaz kiralama talepleri için en az bir yıllık sözleşme hazırlanır. Bununla birlikte daha kısa süreli ihtiyaçlarınıza karşılık veren kiralama modellerimiz de vardır.

Kurulum: Anlaşma sağlandıktan sonra ihtiyaç duyduğunuz cihaz adedi kaç olursa olsun ekiplerimiz tarafından ücretsiz şekilde nakliyesi sağlanır. Kiraladığımız fotokopi makinesi ve yazıcıların hepsi sıfırdır. İşyerinizde kutusundan çıkarılan cihazlar gözleminiz dâhilinde kurulup çalıştırılır. Performansından emin olduktan sonra gerekli teknik izahatlar yapılarak tarafınıza teslim edilir.

Kiralama Sonrası Teknik Destek:  Yazıcı & fotokopi makinesi kiraladığınızda cihazlar için teknik konuları düşünmek zorunda kalmazsınız. Deneyimli teknik personelimiz belirli aralıklarla işyerinizi ziyaret ederek ekipmanların bakımını üstlenir. Bununla birlikte arıza durumlarında ücretsiz tamir hizmeti verilir. Eğer cihazınızın tamiri işyerinizde tamamlanmayacaksa aynı özellikleri sağlayan farklı bir cihaz tedarik edilerek işinizin aksamasına engel olunur.

Kartuş / Toner Desteği: Kiralık fotokopi makinesi ya da yazıcı kullanmanın size sağladığı en önemli avantajlarda bir tanesi de toner ve kartuş için bütçe ayırmaya gerek duymuyor olmanızdır. Sözleşme süreniz boyunca sınırsız olarak sunduğumuz bu hizmet, firmanızın sadece harcayacağı kağıda odaklanmasını sağlar.

 

Kiralık Fotokopi Makinesi & Yazıcı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Yazıcı ve fotokopi kiralama fiyatlarına etki eden faktörlerin başında tercih edilen cihazın marka ve modeli gelir. Teknolojik olarak üst segmentte yer alan ürünlerin ücretleri de doğal olarak daha yüksektir. Diğer yandan kiraladığınız sürenin uzaması da fiyata etki eder. Ne kadar uzun süreli sözleşme hazırlanırsa ödeyeceğiniz bedel o kadar düşecektir.

Müşterilerimize sunduğumuz kiralama modellerinde ücretlendirme için iki farklı plan uygulanır.

  • Aylık Sabit Ödeme: Uzun dönem kiralamalarda talep ettiğimiz ücreti aylık taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Bu sayede yıllık bütçe planlamanızda önemli bir pozitif etki yaratılır. Sözleşmelerimiz, müşterilerimizin faaliyet alanı ve diğer şartlara göre TL, Dolar veya Euro bazında hazırlanabilir.

Bir yıllık kiralama için ücretlendirme; (toplam sözleşme bedeli / 12) + KDV şeklindedir. 

  • Sayfa Başı Ödeme: Bu metodu kısa süreli kiralama ihtiyaçlarınız için devreye alırız. Adet bazlı ücretlendirme olarak da nitelendirebileceğimiz bu modelde cihazın hafızasına göre hareket edilir. Hem yazıcı hem de fotokopi makinelerinde baskı / kopya adedini hesaplayan bir çip bulunur. Genellikle cihazı size teslim ettikten sonraki 30 günün sonunda bir kontrol sağlanır ve kullanım miktarına göre bir fatura çıkarılır.

Buradaki hesap; (birim fiyat x sayfa adedi) + KDV şeklinde formüle edilebilir.

 

Neden Kiralama Yolunu Seçmeliyim?

Kurumsal firmaların kiralık fotokopi makinesi ve yazıcılara yönelmesi özellikle son dönemde giderek popülerlik kazanan bir ekonomik önlemdir. Firmaların baskı maliyetlerine cihaz satın alma, sarf malzeme tedariki ve teknik servis gibi kalemler de eklenince oldukça yüklü faturalarla karşılaşılmaktadır. Cihaz kiralamak, her şeyden önce bütçe dostu bir çözüm olarak nitelendirilebilir.

Yazıcı & fotokopi makinesi kiralama çözümleri, firmaların sadece harcayacakları kağıdı düşünecekleri bir sistem üzerine temellendirilir. Cihaz sizde kaldığı müddetçe kartuş, toner, yedek parça ve arıza onarımı gibi etmenlere bütçe ya da zaman ayırmanıza gerek kalmaz.

Kiralık yazıcı ya da fotokopi makinesi kullanmak, satın alma yoluna gittiğinizde maliyeti yüzünden vazgeçtiğiniz ürünlere sahip olmanızı sağlar. Üstelik cihazları ilk kullanan firma olacağınız için sürekli en yüksek performansı alırsınız.

TNT Bilgi Teknolojileri AŞ bünyesinde sizler için oluşturduğumuz yazıcı & fotokopi makinesi kiralama modelleri hakkında detaylı bilgi almak ve firmanıza özel teklif oluşturabilmemiz için müşteri temsilcilerimizle temas kurabilirsiniz.